zajęcia muzyczne dla dzieci Szczecin
edukacja muzyczna dzieci

"maluch słucha już od brzucha""To, czego dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia, tworzy podstawę dla całej póĽniejszej edukacji, która tradycyjnie rozpoczyna się wraz z przekroczeniem progu przedszkolnej czy szkolnej "zerówki". Im wcześniej dziecko uzyska tę podstawę, tym więcej skorzysta z póĽniejszej edukacji i odwrotnie - im póĽniej tego dokona, tym gorsze będą dalsze efekty. Po raz drugi nie powtórzy się okazja do nadrobienia tych zaniedbań, a nauczanie w takiej sytuacji będzie miało charakter jedynie wyrównawczy, a nie wzbogacający." (Gordon E.E. 1997 "Umuzykalnienie niemowląt i małych dzieci", str.5)

Centrum Twórczej Edukacji zaprasza Państwa na koncerty "maluch słucha już od brzucha" dla:
- mam spodziewających się dziecka;
- niemowląt w wieku 0-1 roku
- dzieci w wieku od 1-3 lat

Koncerty "maluch słucha już od brzucha" poprowadzi dla Państwa Zofia Wolniakowska-Majewska pomysłodawczyni i realizatorka projektu "Maluch w Operze", od lat pracująca z dziećmi w wieku od urodzenia do 6 lat, pedagog, mama dwóch córek, autorka artykułów oraz publikacji "Maluch w Operze".
Zagrają dla Państwa muzycy Filharmonii Szczecińskiej, Opery na Zamku, nauczyciele szkół muzycznych ze Szczecina i okolic.


Celem naszych występów jest propagowanie Teorii Uczenia się Muzyki Edwina E. Gordona, który już 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki przebadał setki dzieci i stwierdził, że dziecko posiada największy potencjał do uczenia się w momencie narodzin. Dzieci do 2, 3 roku życia są w stanie nauczyć się najtrudniejszego języka na świecie tylko poprzez przyswajanie go z otoczenia i dialog z opiekunami. Język muzyki jest w swej strukturze i treści podobny do języka mowy. Dlatego też można i trzeba uczyć się go już od urodzenia a jeszcze lepiej przed narodzinami. Wiadomo, że nienarodzone dzieci słyszą otaczające ich dĽwięki i potrafią je rozpoznawać po narodzinach.

Pragniemy pokazać Wam rodzicom jak ważny jest rozwój muzyczny, który przekłada się na inne sfery edukacji wczesnodziecięcej.

Chcemy, aby Państwa dziecko miało szansę posłuchać "żywej" muzyki wykonanej przez profesjonalistów. Będzie uczestniczyć w twórczych zabawach muzycznych, które mają za zadanie stymulować jego rozwój.

Ponadto pragniemy, aby dzieci, uczestniczące w koncertach, stały się w przyszłości stałymi bywalcami sal koncertowych i tworzyły elitę intelektualną i kulturalną naszego kraju.

Dodatkowo chcemy, aby spędzali Państwo czas wspólnie z dziećmi.

Mamy siedzące z maluchami w domu będą miały szansę spotkać inne mamy i po koncercie porozmawiać, podzielić się swoimi troskami i wątpliwościami. Rodzice spodziewający się dziecka mają szansę na relaks i odprężenie, ponadto udowodniono związek między śpiewem przyszłych mam a łatwością przebiegającego porodu. Chcemy dać Państwu pomysły do zabawy w domu, tak aby chwile spędzane z Waszym dzieckiem niosły radość i zabawę.

Organizacja koncertów:
Koncert trwa około 40 minut.
Widownia dla najlepszego efektu podzielona zostanie na trzy grupy.
1. Rodzice spodziewający się dziecka
2. Dzieci w wieku od 0-1 roku życia
3. Dzieci powyżej 1. roku życia do 3 lat

Gwarantuje to bezpieczeństwo i najlepsze efekty edukacyjne. Koncerty "maluch słucha już od brzucha" proponowane są dla grup od 20 do 50 słuchaczy.

Tytuły koncertów i proponowany skład:
1. "Dylu, dylu na badylu" (trio smyczkowe)
2. "Baby- blues" (kwartet dęty blaszany)
3. "Espa?a, ole" (2 gitary klasyczne)
4. "Jazz, jazz, yes" (zespół jazzowy)
5. "Bum, boom, baby" (instrumenty perkusyjne)

W miarę zainteresowania będziemy tworzyć kolejne koncerty z różnorodnych stylów muzycznych i wykonawców, planujemy koncerty: rockowe, barokowe, afrykańskie, operowe itd.

Zapraszamy na koncert "maluch słucha już od brzucha", z którymi możemy przyjechać do każdego miejsca w Polsce i w Niemczech przy granicy. Wystarczy obszerna sala wyposażona w wykładzinę.

Kontakt: centrumtworczejedukacji@gmail.com, telefon: 0 601 40 68 12Opracowaliśmy zajęcia dla dzieci w różnym wieku.

Geniuszek
zajecia dla dzieci w wieku 0+

Geniuszek starszak
zajecia dla dzieci w wieku 1+

Gąsieniczki
zajecia dla dzieci w wieku 2+

Motylki
zajecia dla dzieci w wieku 3+

Newsletter CTE 
Copyright © Centrum Twórczej Edukacji